All of the tours are suspended until the 25th for March, but we encourage to book the tours for any available dates.

Szczegóły wycieczki Bon turystyczny

Zapraszamy do śledzenia naszej strony już wkrótce nowe szczegóły programu!

21.09

Obecna forma bonu turystycznego wyklucza realizację go przez podmioty oferujące usługi turystyczne, które nie zawierają noclegu. Zatem do programu nie kwalifikują się wycieczki lokalne, które posiadamy w ofercie.

Zachęcamy jednak do odwiedzenia Krakowa i skorzystania z gościnności naszych przyjaciół – partnerskich obiektów hotelowych, u których mogą Państwo skorzystać z bonu turystycznego i zakupić również nasze usługi.
Możemy zarekomendować sprawdzone obiekty na mapie Krakowa i tym samym wspomóc naszych partnerów w obecnym czasie.
Jesienny urlop w Krakowie bez tłumów, w przepięknych wnętrzach krakowskich hoteli może być niezwykle atrakcyjny:

29.07

Już od 1 sierpnia można aktywować bony turystyczne! Pod poniższym linkiem więcej informacji oraz lista przedsiębiorców, u których można realizować dotację. My również wkrótce się na niej znajdziemy 😉
https://bonturystyczny.polska.travel/

21.07.2020

18 lipca weszła w życie ustawa o bonie turystycznym, oficjalnie potwierdzając możliwość dotacji. Założenia pozostają niezmienione; na każde dziecko ma przypadać 500 zł, na dziecko niepełnosprawne dodatkowe 500 zł, a świadczenie będzie można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Od 31 lipca rodzice dzieci będą mogli zarejestrować się w systemie PUE ZUS oraz składać wnioski o przyznanie bonu.

Treść ustawy do przeczytania tutaj: http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/422_u.htm

19.06.2020

Na stronie ministerstwa pojawiła się oficjalna informacja dotycząca bonu. Tak, jak było zapowiadane, na każde dziecko ma przypadać 500 zł; w przypadku rodziców pełniących opiekę naprzemienną, każde z nich dostanie po 250 zł. Dzieciom niepełnosprawnym przysługuje 1000 zł. Świadczenie będzie miało formę elektronicznego bonu do wykorzystania do końca marca 2022 roku. Opłacić nim będzie można zarówno noclegi, jak i obozy, kolonie i rozrywki. Istnieje możliwość rozdzielenia kwoty na kilka wycieczek.

Informacje, jak wystąpić o bon można znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

08.06.2020

Prezydent ogłosił nowy wariant bonu. Obecny projekt zakłada wypłatę na każde dziecko w wysokości 500 zł. Projekt wszedłby w życie w sierpniu.

01.06.2020

Aktualnie projekt nadal jest w fazie tworzenia; według rzecznika rządu Piotra Müllera rozpatrywane są inne sposoby pomocy dla branży turystycznej oraz osób z trudną sytuacją finansową. Rozważane są różne warianty dofinansowań wakacji w Polsce, takie jak zawężenie grupy beneficjentów do osób najbardziej potrzebujących, czy rozszerzenie pomocy na wszystkie osoby pracujące. W zależności od wariantu kwota bonu może wynosić od 300 do 1000 zł.

 19.05.2020r.  

“- Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie oficjalna prezentacja bonu 1000 plus – powiedział w środę w radiu RMF wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. – Bon 1000 plus będzie imienny, dostanie go każdy, kto zarabia poniżej średniej krajowej, nawet jeśli mąż czy żona tej osoby zarabia więcej. Za 1000 zł będzie można wykupić zarówno nocleg, ale też usługi dodatkowe w hotelu, np. spływ kajakowy – wyjaśniał.

Bon o wartości 1000 zł będzie można zrealizować jedynie w Polsce. Otrzymają go pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, którzy zarabiają mniej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie, czyli aktualnie 5200 brutto.”

https://polskatimes.pl/bon-1000-plus-na-wakacje-kto-dostanie-pieniadze-na-urlop-szczegoly-rzadowego-programu-1000-zl-dla-zatrudnionych-na-umowe-o-prace/ar/c1-14964070

“Świadczenie 1000 plus będzie formą bonu, a nie gotówki. Ubiegać będą się mogły o nie jedynie osoby zatrudnione na pełny etat, których zarobki nie przekraczają kwoty 5200 zł brutto.”

https://www.eska.pl/warszawa/1000-plus-na-wakacje-gdzie-i-kiedy-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-kto-moze-sie-o-nie-ubiegac-aa-sqFB-Gm2g-oygE.html

 15.05.2020r.

Bon 1000 plus nabiera coraz wyraźniejszych form. Prawdopodobnie pod koniec maja poznamy oficjalne, regulujące go przepisy. Co wiemy do tej pory? Bon ma być imienny i ma przysługiwać każdej osobie zatrudnionej na pełen etat na umowę o pracę, która zarabia mniej niż 5200 zł brutto. Otrzymany w formie przedpłaconej karty, będziemy mogli go wykorzystać opłacając zarówno nocleg jak i rozrywki na terenie Polski.

 10.05.2020r.

Podjęte zostały prace nad nowym projektem, mającym na celu zarówno ułatwienie wyjazdu na wakacje, jak i rozruszanie polskiej turystyki w tym trudnym czasie.

Języki: -

Co jest zawarte

  • Wkróce szczegóły.

Program wycieczki

  • 1Wkróce szczegóły.